KONST / Litografier / Grafiskt blad 13384240
*
nr 1338 4240
Taimi Borg
(f. 1941), Sverige
Grafiskt blad, "Skåne". Signerad, numrerad 9/30. Gicléetryck på duk. Motivet: 48x60cm, ej ramad, lös duk
Taimi Borg, svensk bildkonstnär född 1941.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 juli 2020
kl 20:42:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/7 17:57:43
1
100 kr
22/7 23:56:49
2
200 kr
24/7 15:53:03
1
250 kr
27/7 19:38:50
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej ramad gicléetryck gicléetryck på duk litografier lös duk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige taimi borg
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21
-
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12
-
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48
-
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:18
*
Taimi Borg
Taimi Borg, svensk bildkonstnär född 1941.
nr 1338 4240
Taimi Borg
(f. 1941), Sverige
Grafiskt blad, "Skåne". Signerad, numrerad 9/30. Gicléetryck på duk. Motivet: 48x60cm, ej ramad, lös duk
Taimi Borg, svensk bildkonstnär född 1941.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 juli 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/7 17:57:43 | 1 | 100 kr |
22/7 23:56:49 | 2 | 200 kr |
24/7 15:53:03 | 1 | 250 kr |
27/7 19:38:50 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej ramad gicléetryck gicléetryck på duk litografier lös duk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige taimi borg
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21 -
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12 -
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48 -
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:18